Справність вузлів та механізмів сільськогосподарських машин значною мірою визначається надійністю приводних ременів. У великому різноманітті сільськогосподарської техніки використовуються ремені різних видів та типорозмірів. Однак для всієї сільськогосподарської техніки необхідно використовувати ті самі прості принципи монтажу. Дуже важливо при цьому важливо не забувати про правила власної техніки безпеки під час встановлення приводних ременів:

1. Насамперед – завжди застосовуйте захисні засоби, виконуючи будь-які монтажні роботи. Одягайте захисні окуляри, щоб запобігти можливому пошкодженню очей. Натягнуті на приводі ремені мають великий запас енергії пружної деформації, і у разі їхнього розриву або зісковзування зі шківів вони можуть вдарити хлистом і навіть вибити око. Це особливо актуально для плоских приводних та конвеєрних ременів, що мають гаки на своїх кінцях.

2. Не стійте в площині руху ременя - якщо він порветься і полетить геть, вам вдасться уникнути травми.

3. Не нахиляйтесь назад під час натягування ременя. Якщо він порветься або зісковзне зі шківа, ви не впадете назад.

4. Не натягуйте ремінь занадто сильно. Привідні ремені, затягнуті понад встановлену для них межу пружності не матимуть підвищеної ефективності, зате термін їхньої служби помітно скоротиться.

5. Якщо у вас є два нерухомі шківи, ​​встановіть ремінь на один із шківів, і просто наверніть його на інший.

6. Не використовуйте гаки для натягування ременів. Це може призвести до того, що гак викличе надмірний вигин ременя з кривизною, яка перевищить мінімально дозволений діаметр шківа. У цьому місці концентруватиметься підвищене навантаження, утвориться тріщина, яка викличе передчасне руйнування ременя.


Як видно, ці правила прості, проте слідуючи їм можна значно продовжити термін служби ременя, і, відповідно, живучість та безвідмовність будь-якого приводу.