Харчові шланги Semperit повністю відповідають вимогам, встановленим для призначених продуктів. Це гарантує, що ніякі шкідливі для здоров'я речовини не перебували у контакті з рукавом для харчових продуктів. Для того щоб забезпечити бездоганну якість, виключити вплив сторонніх смаків та запахів, а також продовжити термін служби рукавів, необхідно дотримуватись наступних приписів.

 

Перше очищення:

Як правило, нові рукави не впливають на смак і запах продуктів. Якщо щойно вироблені і щільно упаковані рукави мають типовий запах гуми, перед першим використанням необхідно протягом 24 годин промити рукав 1-процентним розчином фосфорної кислоти, потім – 2-процентним розчином натрового лугу (або 2-процентним розчином соди) і після цього обполоснути чистою водою.


Стандартне очищення:

Короткочасно обробити 2-відсотковим розчином натрового лугу або 2-відсотковим розчином соди при 80°C, а потім ополоснути гарячою та холодною водою.


Спеціальні засоби для чищення:

Зрозуміло, що майже всі прийняті в даній області засоби для чищення і дезінфікуючі відомих виробників можуть використовуватися для чищення харчових рукавів Semperit. Обов'язково потрібно звертати увагу на зазначені виробником дані про концентрацію та температуру для чищення гумових рукавів. Також рекомендується використання CIP-систем та відповідної процедури очищення.

 

Чистка харчових рукавів Semperit принципово не відрізняється від прийнятих у галузі робіт з очищення.

При чищенні рукавів LM2, LM3, LME Milkyline, LM4/SF1500 величини концентрації та температури не повинні перевищувати:

  • Кислоти (фосфорна кислота, азотна кислота, сірчана кислота та засоби для чищення, що містять перераховані кислоти) 1–2% 25°C;
  • Луги (натровий луг, содовий розчин і засоби для чищення, що містять перераховані луги) 2% 80°C;
  • Дезінфікуючі засоби (надокусна кислота) 500 ppm 25°C.

Рукава LMU та LMUS, LM1-EPDM та LM1S-EPDM, LMB та LMBS, LMW Aqualine витримують більш жорсткі умови чищення, оскільки зазначені концентрації та температури застосовуються рідко та короткочасно:

  • Кислоти (фосфорна кислота, азотна кислота, сірчана кислота та засоби для чищення, що містять перераховані кислоти)) 2% 40°C;
  • Луги (натровий луг, содовий розчин і засоби для чищення, що містять перераховані луги) 5% 90°C;
  • Дезінфікуючі засоби (надокусна кислота) 2000 ppm 40°C.

Увага! Майте на увазі, що тривала процедура чищення рукавів при гранично допустимих значеннях суттєво скорочує їх термін служби.